Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Google poate afla tot ce faci tu pe net

2 participanți

 :: Administrare :: Stiri :: Internet

In jos

Google poate afla tot ce faci tu pe net Empty Google poate afla tot ce faci tu pe net

Mesaj Scris de Winsper Vin Apr 27, 2012 10:15 pm


[b]De cand si-a actualizat politia de confidentialitate, Google poate afla tot ce faci tu pe net, va tine evidenta site-urilor pe care le accesezi si va furniza datele noastre personale politiei. Daca de exemplu vrem sa distribuim un fisier contrafacut (piratat), aceasta informatie poate ajunge pe mana politiei, si desigur, ne alegem cu o amenda "frumoasa". Google sterge datele in legatura cu tot ce faci tu pe net in 18 luni.

Am scapat de ACTA, dar tot vom fi monitorizati, sfatul meu este sa aveti grija ceea ce faceti pe net.

Nu va speriati, putem face totusi ceva pentru a sterge istoricul de pe contul google.
Intrati pe Google si dati la setarile contului, mai jos dati click pe un link intitulat "Accesaţi Istoricul web".
Google poate afla tot ce faci tu pe net Print15
1. Bifati casuta si apasati pe elimiati pentru a sterge istoricul.
2. Apasati pe intrerupeti pentru a nu mai memora istoricul de navigare.
Pentru a fi siguri, sterge-ti mai des istoricul de navigare de la browser. Cei care nu au un cont google, trebuie doar sa stearga istoricul browserului.
Winsper
Winsper
Administrator

Administrator

Mesaje : 125
Credite : 311
Reputatie : 0
Localizare : Extrem

Sus In jos

Google poate afla tot ce faci tu pe net Empty Re: Google poate afla tot ce faci tu pe net

Mesaj Scris de BlackSteel. Mar Mai 01, 2012 3:03 am

foarte folistor Smile
avatar
BlackSteel.
Membru
Membru

Mesaje : 11
Credite : 13
Reputatie : 0

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 :: Administrare :: Stiri :: Internet

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum